Głównym celem klastra jest kompleksowe, oparte na najwyższych standardach, wykonywanie wszelkich zleceń produkcyjnych z zakresu poligrafii. W tym celu tworzone są zasady i narzędzia informatyczne umożliwiające wzajemne komunikowanie się członków klastra w celu zwiększenia możliwości produkcyjnych. Wśród przedsiębiorstw z branży poligraficznej znajdują się zarówno wykonawcy jak i agencje reklamowe. Wysoka specjalizacja uczestników klastra, a jednocześnie zróżnicowana gama oferowanych produktów i stosowanie praktycznie wszystkich technik druku pozwala na bezproblemową i kompleksową obsługę dużych korporacji. Zaangażowanie instytucji otoczenia biznesu oraz jednostki badawczo-rozwojowej gwarantuje dodatkowe wsparcie w rozwoju klastra.


Standaryzacja druku została wykonana zgodnie z metodyką pomiarową zawartą w ISO 12647-1, PSO - Process Offset Offset oraz standardami Instytutu Fogra. Proces przepływu informacji o obrazie jest podzielony na etapy, w których można przeprowadzać kontrolę i w pełni panować nad dokładnością i powtarzalnością procesu. Etapy obejmują kontrolę pliku pod kątem zawartości w nim profili barwnych, certyfikację i kontrolę systemu proofingowego, test linearyzacji płyt, bieżącą kontrolę stanu technicznego maszyn, kontrolę powtarzalności druku opartą na pomiarach spektralnych. Ostatni etap to kontrola jakości wykonywana przez system closed loop.


W celu usprawnienia komunikacji powstaje nowoczesna platforma wymiany informacji. Za pomocą platformy będzie możliwa praca w tradycyjny sposób – poprzez strony www, oraz całkowicie zautomatyzowana – za pomocą aplikacji dedykowanych, zainstalowanych w firmach współpracujących. Klaster posiada wspólną wieloletnią strategię działania, która jest niezbędnym elementem do rozwoju współpracy. Określa ona cele, do których należy przede wszystkim podnoszenie standardów współpracy zarówno wewnątrz grupy jak i pomiędzy klastrem i otoczeniem. Bezpieczne dzielenie się informacją biznesową pozwala na aktywną relokację zasobów wewnątrz grupy podnosząc jej skuteczność i rentowność w stosunku do otoczenia rynkowego. Klaster stawia na tworzenie i wdrażanie nowoczesnych technologii w celu standaryzacji i automatyzacji procesów biznesowych. Dzięki temu firmy mogą skutecznie wykorzystać posiadane informacje i działając w grupie zwiększyć przewagę rynkową.


Maszyny rolowe: offset i flekso, maszyny arkuszowe Heidelberg w formacie B1, sześciokolorowa do druku kartonów i czterokolorowa z odwracaniem arkusza SW 2+2. Maszyny wyposażone w urządzenia do kontroli jakości druku, które na bieżąco dokonują pomiarów i korygują ustawienia. Rozbudowany zakres uszlachetniania: lakierowanie UV, foliowanie oraz urządzenia sztancujące w formacie B1, wraz z możliwością tłoczenia i oczyszczania arkuszy, wklejarka do okienek i dwie sklejarki do opakowań, w tym jedna sześciopunktowa. Krótki czas realizacji, z zachowaniem największej dokładności. Do dyspozycji Klientów rozbudowany system zarządzania przepływem zleconej pracy (Workflow) oraz profesjonalny program do kalkulacji przez Internet.


Flagowym produktem są kalendarze, doceniane  wielokrotnie przez jury Międzynarodowego Konkursu Kalendarzy i Kart Świątecznych VIDICAL na najlepszy kalendarz zarówno pod względem projektu jak i najwyższej jakości druku. Grupa kreatywnych grafików zapewnia projekty wykonane według najnowszych trendów w sztuce designu. W ofercie znajduje się szeroki zakres wszelkich materiałów reklamowych i promocyjnych: kalendarzy, katalogów i folderów, teczek firmowych, toreb papierowych, raportów rocznych, opakowań dla różnych branż. Od koncepcji, przez projekt, po realizację obejmującą skomplikowane formy introligatorskie.


Doświadczenie w produkcji etykiet, w połączeniu z umiejętnościami i wiedzą systematycznie zdobywane są od 1985 roku. Stawiamy na nieustanny rozwój infrastruktury i zasobów, aby stać się liderem jakości, innowacyjności i niezawodności dostaw. 170-osobowa załoga jest w stanie sprostać najtrudniejszym wyzwaniom i oczekiwaniom rynku. Współpraca ze zróżnicowaną grupą Klientów – od firm działających na rynku lokalnym po koncerny, których produkty znane są na całym świecie. Specjalizacja to druk rolowy: fleksograficzny, offsetowy i sitodrukowy. Usługi przygotowania projektów do druku. Wyroby oznakowane etykietami trafiają do blisko stu krajów. Budowa trwałych relacji, pomaga w podejmowaniu rosnących wyzwań marketingowych i pełnego wykorzystania potencjału marki Klienta.


Produkcja materiałów POS – materiałów skutecznie wspierających sprzedaż. Szeroka gama różnych rodzajów nośników reklamy typu BTL małego i średniego formatu znajduje zastosowanie podczas promocji marki, produktu lub usługi w punkcie sprzedaży. Materiały tego typu mają bezpośredni wpływ na decyzje zakupowe klientów. W naszej ofercie znajdują się takie produkty jak: wysoko uszlachetnione katalogi i foldery, standy, postery, wobblery, dyspensery, nietypowe materiały reklamowe z wykorzystaniem różnych technik druku: lakier brokatowy, strukturalny, hot stamping, tłoczenie i wiele innych.


Bogaty park maszynowy obejmuje maszynę ośmiokolorową w formacie B1 oraz pięciokolorową w formacie B2 z wieżą lakierującą. Zapewnia to dużą elastyczność w wykonywaniu zleceń oraz możliwość utrzymania niskiej ceny druku. W zakres usług wchodzi druk offsetowy arkuszowy, rolowy i produkcja papierów firmowych, wizytówek, ulotek, cenników, prospektów, folderów, katalogów, broszur, kalendarzy, książek, albumów, a także opakowań. Ofertę uzupełnia usługa druku cyfrowego, zapewniająca Klientom realizację niskonakładowych zleceń już w kilka godzin. Szeroka gama usług introligatorskich: oprawa miękka klejona (PUR) oraz oprawa twarda z grzbietem prostym lub zaokrąglonym, oprawa zeszytowa, falcowanie, bigowanie, sztancowanie, klejenie, perforowanie, laminowanie, lakierowanie UV.


Uczestnicy klastra wdrażają oprogramowanie klasy B2B, które porządkuje procesy komunikacji pomiędzy przedsiębiorstwami, a także nowatorski system do zarządzania zasobami pracy i gospodarką magazynową. To wszystko pod opieką firmy Tisoft, specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania do zarządzania zasobami pracy dla mikro i małych przedsiębiorstw Work Manager. Firma Tisoft rozwija również system oferowania produktów z wykorzystaniem technik grafiki wysokiej rozdzielczości w oparciu o chronioną prawami patentowymi technologię IN2BOX.